top of page

MLYN HUMENNÉ

Lokalita

Ulica Osloboditeľov, Humenné

Zastavaná plocha
1062 m²

Realizácia

2017

Ocenenia

Cena Dušana Jurkoviča 2017

Projekt

Atrium architekti

Chátrajúci objekt starého nefunkčného mlynu dostal podľa projektu z dielne ateliéru Atrium Architekti novú tvár. Ruka v ruke s ňou prichádza aj nová funkcia. Stavba bola ocenená Národnou cenou za architektúru – Cenou Dušana Jurkoviča 2017. 

 

Celkom logicky ide o byty, ktoré doplnili existujúcu štruktúru solitérnych rodinných domov a stredne vysokú osempodlažnú zástavbu bytových domov v okolí neďalekej základnej školy. Uličná čiara, ako aj odstupové vzdialenosti od susedných pozemkov sú dané jestvujúcou zástavbou.

K pozemku vedie miestna obslužná komunikácia zo severnej strany. Terén stavebného pozemku sa zvažuje na juh miernym klesaním. Objekt s pôdorysom obdĺžnika je umiestnený v jeho severnej časti. Na prízemí budú dva byty s prístupom do súkromných záhradiek oddelených od okolitej zelene živým plotom.

Medzi bytmi je situovaná kotolňa a spoločné priestory s pivnicami. Na druhom a treťom podlaží sú po tri byty. Na štvrtom podlaží sú tri mezonetové byty, ktorých horné, 5. nadzemné podlažie má pre dva krajné byty výstup na otvorenú terasu. Strecha je riešená ako stanová z titan zinku s výrezmi na otvorené terasy.

LOKALITA

Kontakt

SV Reality, s.r.o.
Ptičie 187
067 41 Ptičie

Ing. Stanislav Hudák

svrealitysro@gmail.com​

Tel: +421 903 239 918

© 2020 SV Reality s.r.o. 

bottom of page