top of page

CENTRAL POINT 

Lokalita

Námestie slobody, Humenné

Zastavaná plocha
2 125 m²

Realizácia

2020 — 2022

Projekt

2014 / Atrium architekti

Polyfunkčný objekt „Central Point“ Humenné sa nachádza v samom centre mesta na začiatku námestia Slobody. Pôvodná budova v tvare L má 2 samostatné ramená prepojené spoločným centrálnym schodiskom. Jednotlivé ramená majú rôzne výšky podlaží. Budova slúžila prevažne ako kancelárske priestory, v časti ako byty.
 

Vstup do budovy je zo strany námestia orientovaný na východ.
 

Pôvodne 4-podlažná budova s traktom rovnobežným s námestím sa rekonštrukciou nadstaví na celkovo 6 podlaží,  mestský parter na prízemí v kontakte s námestím s priestormi využiteľnými pre obchod, služby a 5 podlaží bytov nad ním, hmotovo rozčlenených tak, že najvyššie 6-te podlažie je riešené ako zapustené s terasou po celom obvode.

Jednotlivé byty v trakte sú sprístupnené novým schodiskom s výťahom v strede a pozdĺžnou chodbou. Na každom podlaží je navrhnutých 8 bytov rôznej veľkostnej kategórie s balkónmi a francúzskymi oknami. Na najvyššom podlaží s veľkou terasou je navrhnutých 5 luxusnejších bytov.


Trakt budovy orientovaný kolmo na námestie ostane aj po rekonštrukcii ako 4 podlažný. Na prízemí a prvom poschodí sa budú nachádzať komerčné priestory pre obchod a služby. Tretie a štvrté podlažie je navrhnuté pre kancelárske priestory. Jednotlivé poschodia traktu sú sprístupnené novým schodiskom a dvoma samostatnými výťahmi, priestory obchodu na prvom a druhom podlaží so samostatným vstupom od severu od parkoviska majú navrhnuté s schodisko s výťahom.


Zo západnej strany objektu od Laboreckej ulice je navrhnutá nová hromadná garáž s veľkou zelenou pochôdzou strechou. Potrebu parkovacích plôch dopĺňa nové povrchové parkovisko z južnej strany objektu.

LOKALITA

Kontakt

SV Reality, s.r.o.
Ptičie 187
067 41 Ptičie

Ing. Stanislav Hudák

svrealitysro@gmail.com​

Tel: +421 903 239 918

© 2020 SV Reality s.r.o. 

bottom of page